Tusk stworzył przemysł pogardy!

Znalezione obrazy dla zapytania tusk

foto: archiwum

„To Donald Tusk stworzył przemysł pogardy. To Donald Tusk stworzył takich polityków jak Janusz Palikot. To Tusk dzielił Polaków na „moherów” i innych” – mówił Piotr Gliński, komentując słowa Szefa Rady Europejskiej o jedność 11 listopada.

Przypomnijmy, w sobotę w Krakowie, Donald Tusk zaapelował do polskich polityków, aby Ci zjednoczyli się w dniu 11 listopada i przeszli razem w marszu ku chwale niepodległości.

W programie „Wydarzenia i Opinie” w telewizji Polsat News słowa Donalda Tuska komentował wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

„Tego nie można jednak pozostawić bez komentarza. Donald Tusk to osoba, która pierwsza wprowadziła do polskiej polityki nienawiść jako metodę walki politycznej i o tym powinniśmy pamiętać. To Donald Tusk stworzył przemysł pogardy. To Donald Tusk stworzył takich polityków jak Janusz Palikot. To Tusk dzielił Polaków na „moherów” i innych. Kazał zabierać babciom dowód”

mówił profesor Gliński.

Jednocześnie wicepremier przypomniał, że to właśnie Donald Tusk rozpoczął podział społeczeństwa w Polsce. Jego działanie rozpoczęło się wraz z przegranymi wyborami prezydenckimi.

„Rozpoczął ten podział, który trwa niestety do dzisiaj i jest tragiczny dla Polski. Jest za to odpowiedzialny Tusk, który z resztą, kiedy ziemia zaczęła mu się pod nogami kruszyć, uciekł z Polski do Brukseli” – zaznaczył minister i dodał – „Ten, który jest odpowiedzialny za podział krzyczy o tym, żebyśmy się pogodzili. Bardzo chętnie, tylko na jakichś cywilizowanych warunkach„.

Prowadzącą program Dorotę Gawryluk zainteresował również fakt obiecanej przez rząd PiS dekoncentracji mediów.

„Wiadomo, że w Polsce mamy taką sytuację, która jest nie do zaakceptowania w krajach cywilizowanych i normalnych, tzn. w Polsce faktycznie media, które są własnością kapitału zachodniego, zagranicznego. Pani sobie wyobraża sytuację, żeby np. w Niemczech właścicielem 90 proc. gazet niemieckich, lokalnych był jakiś polski biznesmen?”

– odpowiedział Piotr Gliński.

„Pewnie będzie. Mamy przygotowany projekt, natomiast spokojnie, krok po kroku, chcemy to zrobić w sposób praworządny i cywilizowany, tak jak wszystkie zmiany i reformy przeprowadzane”

– podsumował.

mor/Polsat News

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s